KONUSU: İmam (The Imam) dizisi mezhep imamlarının dördüncüsü Ahmed b. Hanbel’in hayat hikayesini konu ediniyor. Dizide imamın doğumundan başlayarak vefatına kadar olan ilim talebi, eğitimi ve kişisel hayatıyla alâkalı birçok olay geçiyor.

Senaryosunu Dr. Muhammed Yesari ve Muhammed Ömer’nin yazdığı ve yapımcılığını daha önce “Halid Bin Velid” “Hasan ve Hüseyin” gibi başarılı dizi filmleri olan Muhammed el-Înezi’nin üstlendiği Ahmed bin Hanbel Dizisi, 2017 Ramazan ayında gösterime girdi.

Yönetmenliğini Ürdünlü Abdulbari Ebul Hayr’ın yaptığı dizide, başrolü Suriyeli Mihyar Hudur üstlendi. Dizide ayrıca içlerinde Türk oyuncular olmak üzere, Suriye, Tunus, Cezayir, Lübnan, Irak, Filistin, Ürdün, Kuveyt gibi ülkelerden yaklaşık 224 oyuncu ve 2875 figüran yer alıyor.

İngiliz Görüntü Yönetmeni, Fransız Işık ekibi, İranlı uzman makyaj ekibi ve toplamda 150 teknik personelin bulunduğu dizi çalışmasının, kurgu ve montajını Suriyeli, müziklerini de sektörün bilinen bir Türk ekibi hazırladı.

Ahmed Bin Hanbel dizisi, İslam Aleminde, uluslarasın boyutta başarılı yapıtlara imza atmış Görsel Efekt uzmanlarıyla çalışan ilk dizidir. Dizinin görsel efektlerini yapan Prime Focus World şirketi, “Avatar”, “Avengers” ve “Harry Potter” gibi çok ünlü ve başarılı filmlerde çalışmıştır.

Yapım: Katar-Suriye
Yapım Tarihi: 2016 (2017 vizyon)
Yönetmen: Abdel Bari Abou El Kheir
Yazan: Muhammed Al-Yousari
Oyuncular: Mazen El Jabba, Salloum Haddad, Ruaa Yassin, Malik Mohamed, Mehyar Khaddour, Gianna Eid
Bölüm Sayısı: 31 Bölüm
Dizinin (Bölüm) Süresi: 45 Dakika
Dizinin Türü: Dini, Siyasi, Toplumsal ve KültürelÇekim Yapılan Mekanlar: Mardin, Hasankeyf, İzmir ve İstanbul
Çeviri: gencmuslumanlar.com

1. BÖLÜM İÇİN TIKLAYIN
2. BÖLÜM İÇİN TIKLAYIN

FARKLI KALİTELERDE İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.

Bu video/film Youtube’dan orijinal linki paylaşılarak eklenmiştir. Site tarafından sadece Türkçe altyazı eklenmiştir.

Bir Yorum Yazın

9 Yorumlar

  1. Ulan bu şerefsiz adam Bi kadına güç yetiremiyor yemeği kendisi yapıyor ne dese itaat ediyor eklenince kızını niye satacagiz satmayız demiyor vay şerefiyler ya Allah belanizi versin vallahi sinir oldum o hür kızlar beni sinir etti mallar ağızlarını ayırıp gitmişler babalarını kaybettikleri gibi bide birbirlerini de kaybettiler Subhanallah 🙁

  2. Bölümlerin altına sonraki bölüme geçebilmek için bir bağlantı ekleseniz ne güzel olur. Tüm çeviriler için teşekkürler 🙂

  3. Ekran dönmüyor, dönünce altyazı olmuyor. Müslim medya dan farklı şeyler de izlemiştim ve çok memnundum. Normalde en az 3 farklı alternatif izleme linki çıkardı, şimdi neden yok? Yardımcı olun lütfen.