İmam Ahmed bin Hanbel Dizisi 1. Bölüm

ALTERNATİF İZLEME LİNKİ

KONUSU: İmam (The Imam) dizisi mezhep imamlarının dördüncüsü Ahmed b. Hanbel’in hayat hikayesini konu ediniyor. Dizide imamın doğumundan başlayarak vefatına kadar olan ilim talebi, eğitimi ve kişisel hayatıyla alâkalı birçok olay geçiyor.

Senaryosunu Dr. Muhammed Yesari ve Muhammed Ömer’nin yazdığı ve yapımcılığını daha önce “Halid Bin Velid” “Hasan ve Hüseyin” gibi başarılı dizi filmleri olan Muhammed el-Înezi’nin üstlendiği Ahmed bin Hanbel Dizisi, 2017 Ramazan ayında gösterime girdi.

Yönetmenliğini Ürdünlü Abdulbari Ebul Hayr’ın yaptığı dizide, başrolü Suriyeli Mihyar Hudur üstlendi. Dizide ayrıca içlerinde Türk oyuncular olmak üzere, Suriye, Tunus, Cezayir, Lübnan, Irak, Filistin, Ürdün, Kuveyt gibi ülkelerden yaklaşık 224 oyuncu ve 2875 figüran yer alıyor.

İngiliz Görüntü Yönetmeni, Fransız Işık ekibi, İranlı uzman makyaj ekibi ve toplamda 150 teknik personelin bulunduğu dizi çalışmasının, kurgu ve montajını Suriyeli, müziklerini de sektörün bilinen bir Türk ekibi hazırladı.

Ahmed Bin Hanbel dizisi, İslam Aleminde, uluslarasın boyutta başarılı yapıtlara imza atmış Görsel Efekt uzmanlarıyla çalışan ilk dizidir. Dizinin görsel efektlerini yapan Prime Focus World şirketi, “Avatar”, “Avengers” ve “Harry Potter” gibi çok ünlü ve başarılı filmlerde çalışmıştır.

Yapım: Katar-Suriye
Yapım Tarihi: 2016 (2017 vizyon)
Yönetmen: Abdel Bari Abou El Kheir
Yazan: Muhammed Al-Yousari
Oyuncular: Mazen El Jabba, Salloum Haddad, Ruaa Yassin, Malik Mohamed, Mehyar Khaddour, Gianna Eid
Bölüm Sayısı: 31 Bölüm
Dizinin (Bölüm) Süresi: 45 Dakika
Dizinin Türü: Dini, Siyasi, Toplumsal ve Kültürel
Çekim Yapılan Mekanlar: Mardin, Hasankeyf, İzmir ve İstanbul
Çeviri: gencmuslumanlar.com

Bu video/film Youtube’dan orijinal linki paylaşılarak eklenmiştir. Site tarafından sadece Türkçe altyazı eklenmiştir.

Bir Yorum Yazın

26 Yorumlar

 1. BU TERCUME İÇİN ABA GÖSTERİP UGRASANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN. EMEGİNİZE SAGLIK DİYOR VE İZLEMEYE BASLIYORUM..

 2. Hocam 480p de hepsini indirmek istiyorum da indirme linki gelmiyor bi yardım edermisiniz allah razı olsun

 3. Bu ne ya, sürekli cosup bagirmaya basliyorlar, Türkiye dizilerinden bile daha abartili bir oyunculuk var, sürekli kameralara oynuyorlar, izleyicinin gözüne gözüne olaylari sokuyorlar. Cok popülist bir yapim olmus, tahammül edilmez.

 4. Birinci Bölümün başlarında İbn-i Hanbel in amcasından gelen yardımı kabul etmemesinin sebebi onlarak gurur yazılmış. Halbuki gurur çok kötü bir haslettir. Hele İbn-i Hanbel de hiç olmayan bir haslettir. İmamın o hali gurur değil izzettir. Bunu aranızda meşveret edip gerekli düzeltmeleri yapsanız memnun oluruz. Daha ilk dakikadan imam hakkında su-i zanna sebeb olacak kelimeleri çıkartın. Allah yaptığınız çalışmaları ve emekleri zayi etmesin.Mükafatınızı bereketli kılsın …

  Teşekkürler

 5. Öncelikle çok sağ olun. Arapça öğrencileri icin pahabicilmez bir çalışma. Yalnız iPhone da tam ekran olmuyor. Bir de Google fotoğraflar üzerinden görüntülemek gerçekten çok kolaydı. Kolay gelsin

 6. s.a
  sanırım Ebu Hanife dizisi de onu da türkçe altyazılı ekler misiniz Çok faydalı bir iş Allah Razı Olsun
  Hz Yusuf dizisi
  Hz Meryem dizisi
  bunlar da eklenirse çok faydalanmış oluruz .

 7. Çok severek izliyordum ama 21.bölüme geldi açmıyor bir türlü yaa saatlerdir deniyorum sitede mi bozuklukvar anlamadım çokmoralim bozuldu lütfeeeennn açıl artık yaaaa????

 8. Öyle kaliteli ve güzel bir dizi ki. Bir haftada bütün bölümlerini bitirdim ve hayatımda bu kadar etkilendiğim başka bir dizi hatırlamıyorum. Bizi nasiplendiren Allah’a hamd olsun.

 9. Bölümler neden açılmıyor ????deniyorum deniyorum olmuyor.. Bilgisi olan var mı