ALTERNATİF İZLEME LİNKİ

Orijinal ismi: Al Hassan Wal Hussein
Yönetmen: Abdul Bari Abu El Kheir
İlk bölüm yayın tarihi: 20 Temmuz 2012
Çekim yeri: Suriye, Fas, Ürdün ve Lübnan
Yayıncı TV: Almaha TV, Kuveyt
Bölüm sayısı: 30
Tür: Biyografi, Drama, Din, Tarih, Dizi

Konusu:

Orijinal ismi “Al Hassan Wal Hussein” olan dizide olaylar Rasulullah’ın (sav) iki torunu Hasan ve Hüseyin’in hayatlarında meydana gelen önemli olaylar üzerinde kurgulanmıştır. Onların sahabe ile ilişkileri, Osman bin Affan’ın şehit edilmesinin ardından ashab ile aralarında meydana gelen fitneler, Abdullah bin Sebe’nin şahsında Yahudilerin kurdukları tuzakların ortaya çıkarılması gibi meseleler ele alınmıştır.

Dizi, Hz. Osman’ın (ra) şehadetiyle başlayıp Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehit düşmesiyle sonlanan ve İslam ümmetine büyük bir zarar vermiş olan fitneler dönemini destansı bir dille ele alırken aynı zamanda Cemel ve Sıffin savaşlarına da değinmektedir.

Bu video/film Youtube’dan orijinal linki paylaşılarak eklenmiştir. Site tarafından sadece Türkçe altyazı eklenmiştir.

Bir Yorum Yazın

2 Yorumlar

  1. Ne yazılırki böyle müthiş bir filim demek saygısızlık böyle bir hayata böyle bir anlayışa ne yazabilirsin buram buram adalet insanlık geriye dönüp bakabilenlere güç enerji ve gönlünü yüreğini büyütmeyi öğreten bir yaşam seyretdim ve farkında olarak veya bilmeyerek şeytanın yardımcısı olanların zavallı oluşunu çok güzel seyretdim emeği geçen herkese cazakallhu hayran kesira.