Filmİran Filmleri

Söğüt Ağacı (The Willow Tree) – İran Filmi İzle

“Hiçbir nankörlük kalbimizi, yardım etmek için cürümler işlediğimiz insanların nankörlüğü kadar yaralamaz”. “O kahrolası insan, ne nankör şey”. Gözün perdeleri kalkınca masumiyet de kalkar mı ortadan? İnsan zalim olmayı seçer mi, kendisine sunulan ikinci hayatta? Beden mi sevilir yoksa ruh mu? Sorular, Majid Majidi’nin bu filminde cevaplara dönüşecek.

8 yaşında görme yetisini kaybeden Yusuf, 46 yaşında edebiyat profesörüdür. Allah’a, her gün tekrar görmek için dua ve aslında farkında olduğu bazı şanslar içinse şükür eder. Onun dünyadaki cenneti, okudukları- yazdıklarından oluşan kütüphanesinin olduğu, en büyük yardımcıları karısı Rüya ve küçük kızı Meryem ile yaşadığı evinden ibarettir. Karısını “Bir de meleklerin yalnızca cennette olduklarını söylerlerdi” diye tanımlar. Bir gün Paris’te tekrar görme umudu doğar ve Yusuf geçirdiği ameliyat sonrası tekrar görmeye başlar. Ya sonrası? Dualar gerçek olmuştur olmasına da, açılan gözün karşısında, kör bir hayalperestlik baskın çıkar. Karısı artık bir melek değildir onun gözünde! Ve lütuf, nankörlüğe dönüşür… “

The Willow Tree – Söğüt Ağacı

Filmi indirmek için;

Altyazı dosyası içindedir.

İNDİR

Film upload: gencmuslumanlar.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

3 Yorum

  1. Kardeşlerim, eğer bu verdiğiniz filmlerin telif hakkı korunuyorsa ve siz izinsiz buraya böyle yüklüyorsanız bu korsan oluyor ve üzgünüm..kul hakkına bir tık la dalmış oluyorsunuz..Bir kardeşiniz olarak sizi uyarmamın vazifem olduğunu düşündüğüm için söylüyorum.Allah’a emanet olun.

  2. Bir önceki yorumu okudum ve anlamsız buldum.Emin ol kardeşim bu filmlerin dvd’leri yok.Ve eger arkadaşlarbu filmleri paylaşmazsa biz bu filmleri nereden izleyecegiz. Hangi Televizyon Kanalı İran filmlerini veriyor.Birzamanlar Trt 1 İran filmi veriyordu her hafta ne oldu.Artık vermiyor Neden diye soracak olursanız tabikide türkiyenın Iran düşmanlığından kaynaklanıyor. VE hasıl bu tür filmlere Ülkece çok ihtiyacımız var..

  3. Kevser kardeşime katılıyorum. Vahdet Forum nefsine göre fetva verme güzel kardeşim. Bu filmi izlemezsen bir şey kaybetmezsin ancak izinsiz, korsan olarak izlemek bize bir vebal olarak geri döneceğini düşünüyorum. Allah’a emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı