SIK SORULAN SORULAR

Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için sitemizde reklamsız video platformlarını kullanmaktayız. Buna bağlı olarak bazı sorunlar çıkmaktadır. Eğer izlemede sorun yaşıyorsanız aşağıdaki hataları ve çözümleri inceleyebilirsiniz.

Filmler hakkında sık sorular sorular:

1- Filmler açılmıyor, izleyemiyorum.

  • Ok.ru ve Mail.ru sitelerine bazen Türkiye’den erişim sıkıntısı yaşanıyor. Böyle durumlarda isterseniz VPN kullanarak izleyebilir, dilerseniz de diğer alternatif linkleri deneyebilirsiniz.

Eğer “Bağlantı sıfırlandı” hatası alıyorsanız erişim yok demektir.

Eğer izleme ekranında sadece siyah ekran görüyorsanız kullandığınız tarayıcıdan kaynaklı filmler açılmıyor olabilir. Google Chrome tarayıcısı kullanınız.

  • Google Drive’da beyaz ekran çıkıyorsa aşağıdaki görseldeki gibi ok işaretine tıklayınız.

2- Filmler çok donuyor.

İzlerken filmler çok donuyorsa muhtemelen mail.ru sitesinden izliyorsunuz. Mail.ru kendi sitesinden kaynaklı yavaş bir video platformudur. İnternet hızınıza bağlı olarak farklı bir izleme seçeneği deneyiniz. Film indirme seçeneği varsa indirip izlemenizi tavsiye ederiz.

3- İzleme sınırına ulaştı hatası

Google Drive seçeneğinde izleme sınırı olduğu için bu hata çıktığında farklı bir seçenekle izlemeyi deneyiniz. Veya daha sonra tekrar deneyiniz.

4- One Drive beyaz ekran sorunu

One Drive seçeneğine tıkladığınızda beyaz ekran çıktığında üzerine tıklayınız. Video en kısa zamanda açılacaktır.

5- Vidmoly’de reklam çıkıyor

Vidmoly sitesinde malesef 10 saniyelik bir reklam çıkabilir. Bunu biz engelleyemiyoruz. Fakat tarayıcınızda reklam engelleme eklentisi kullanırsanız herhangi bir reklam çıkmaz. Mozilla ve Chrome tarayıcısı için tavsiye ettiğimiz eklenti: Adblock Plus

Telefondan izleyebilmek için…

Bazı video platformları telefondan açılmayabilir. Telefondan daha rahat izleyebilmek için Google Drive veya One Drive seçeneklerini tercih ediniz.

6- Çeviri istekleri

Türkçe’ye çevirmemizi istediğiniz (sitemize uygun) filmleri bize yorum olarak veya mailden iletebilirsiniz. [email protected]