Biyografiler Yazılar

Şeyh Muhammed AbdulJabbar Kimdir?

Şeyh Muhammed Abdulcabbar batı dünyasının en etkili konuşmacılarından birisidir. Uluslararası bir konuşmacı, vasıflı bir Alim ve de sokak tebliğinde bir uzmandır.

Sokaklardaki çabaları sayesinde,  yıl içinde 250 kişiden fazla insan İslam’a kazandırılmıştır. Konuşmaları çeşitli yerlere yüklenmiş, birçok dile çevrilmiş ve de YouTube’da milyonlarca kez izlenmiştir.

Karizmatik ve dinamik anlatış tarzıyla dünyanın dört bir yanından beğeni toplamıştır. Çeşitli konularda dersler vermiştir, İngiltere ve yurtdışında seyahatlerine devam etmektedir.

Arapça ve İslami bilimler üzerine çalışmıştır. Bunlar; dünyanın çeşitli yerlerinde birçok Şeyh den aldığı fıkıh, hadis ve tefsir dersleridir.

6 büyük hadis koleksiyonunun da dahil olduğu, bağlantılı bir anlatı zinciri ile çeşitli İslami bilim dallarından diploma (icazet) almıştır.

Al Qadr’ın, İngiltere’de tescilli bir hayır kurumu ve İslam’ın mesajını yaymayı üstlenmiş bir tebliğ organizasyonu, kurucusudur. Yüzlerce insan Al Qadr’ın onaylanmış ve etkileyici sokak tebliği sayesinde İslam’ı dini olarak kabul etmiştir. Öncü yapım Al Qadr medyanın videoları milyonlarca insanın kalbine dokunmuş ve sayısız dile çevrilmiştir. Buna ek olarak, İslami yayınlar ve Kur’an-ı Kerim’in çevirileri geniş alanda ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Bu makale muslimmedya.org tarafından Türkçeye tercüme edilmiştir.

Yorum Yap