Biyografiler Yazılar

Bilal Assad Kimdir?

Avustralya’nın Melbourne şehrinde Williamstown’da doğmuştur. İslami ilimlere çalışmaya çok genç yaşta başlamış ve İslam Hukuku bilgisini Lebanon’da almıştır. Daha sonra ise üçüncü eğitimini Avustralya’da biyomedikal üzerine yapmıştır. Yıllardır topluma hizmet etmektedir ve de Victoria İslami topluluğunda 10 yıldan fazla süredir çalışmaktadır. Başardığı şeylerin çoğu hayrete düşürmektedir. Bazı örnekler:
•    Cuma günleri Ömer bin El-Hattab mescidinde, cumartesi günleri Meadow Heights mescidinde ders vermektedir. Allah’ın yardımıyla derslerinin CD leri dünya çapında izleyiciye ulaşmıştır ve Amerika, İngiltere ve Hindistan kıta parçasında satılmıştır.
•    Arapça’dan ingilizceye birçok metin çevirmiştir.
•    Müslüman camia için; devlet dairelerinde, belediye meclislerinde ve Victoria Polis Karakolunda yıllarca halkla ilişkiler adına çalışmıştır.
•    Müslüman aileler ve müslüman gençlik için birçok istişare/danışma programları düzenlemiştir.
•    Ünlü çalışmaları arasında “Tövbekâr Ahmet”, “Cenneti Hak Edenler” ve “Muhammed (Sallallahu Aleyhi Vesellem)’in Dünyaya Karşı Merhameti”  bulunmaktadır.
Ayrıca, çocuklar için hikaye kitabı olan “Adem (Aleyhisselam)’ın Öyküsü” adlı kitabı birkaç yıl önce resmedilmiş ve basılmıştır. Allah (Subhanehu ve Te’ala) ona çok güzel bir ses bahşetmiştir ki, Ramazan ayında, birçok insan teravihte arkasında durmak için akın etmektedir.

muslimmedya.com

Yorum Yap